Program a prednášajúci

Harmonogram prednášok

Zdravá výživa pre každého

O prednáške: Prečo je dôležité jesť zdavo a ako to v pohode zvládnuť bez počítania kalórií alebo akýchkoľvek neprirodzených obmedzení? Ktoré potraviny sú najkvalitnejšie? Aké sú tie najlepšie výživové odporúčania? Praktická pomoc: Zdravý tanier ako nástroj pre pohodlné a individuálne zostavenie vlastného jedálnička. BIO, konvenčne alebo GMO?

Ako zdravie podporovať (okrem zdravého jedálnička) a to všetko zvládnuť v bežnom živote? Po prednáške možnosť diskusie o všetkých témach, o ktorých lektorka píše a prednáša.

O lektorke: PharmDr. Margit Slimákvá – špecialistka na zdravotnú prevenciu a výživu

Margit je v súčasnosti najvýraznejšou českou špecialistkou na výživu a zdravotnú prevenciu. Zakladateľka 1. českého think tanku Globopol, ktorý sa venuje témam zdravotnej prevencie a výživy.

Spopularizovala u nás Zdravý tanier, ktorý rýchlo nahrádza zastaralú výživovú pyramídu. Vyštudovala farmáciu, dietológiu v USA a absolvovala množstvo certifikovaných kurzov. Pravidelne publikuje a prednáša, propaguje zdravú výživu na školách. Využíva osvedčené poznatky zo všetkých oblastí medicíny. www.margit.cz, www.globopol.cz

PharmDr. Margit Slimáková

prednášajúca

PharmDr. Margit Slimáková

špecialistka na zdravotnú prevenciu a výživu
Zakladateľka 1. českého think tanku Globopol, ktorý sa venuje témam zdravotnej prevencie a výživy.

Yehuda Tagar

prednášajúci

Yehuda Tagar

, izraelsko-austrálsky psychoterapeut a medzinárodný tréner, ktorí pôsobil v Británii, Južnej Afrike, v Austrálii a na Novom Zélande.

Riadenie a prevencia stresu s psychofonetikou

O prednáške: Stres zabíja ľudí na celom svete. Zničí všetky parametre zdravia a duševného zdravia, energiu, radosť, hranice, tvorivosť, produktivitu, radosť zo života, vzťah a vitalitu. Posilňuje proces starnutia a skracuje životy ľudí. Väčšina z nás predpokladá, že tvárou v tvár objektívnym životným a pracovným požiadavkám, je stres nevyhnutný. Ale nie je to tak. Povieme si o svojich možnostiach na zmiernenie, zvládanie a prevenciu stresu, vo vzťahoch i v práci.

O lektorovi: Yehuda Tagar, izraelsko-austrálsky psychoterapeut a medzinárodný tréner, ktorí pôsobil v Británii, Južnej Afrike, v Austrálii a na Novom Zélande. Je zakladateľom Psychofonetiky a Persephone Inštitútu, prezident PACE (Psychosophy Academy of Central Európe) Praha. Aktuálne vedie vlastnú prax, tréningy a prednášky na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Južnej Afrike.

Rodová a vzťahová karma. Ako ju správne pochopiť a ukončiť a odstrániť jej záznamy z našej DNA + meditácia

O prednáške: Mnohí sa v mladosti hneváme na výchovu a nejaké postoje rodičov, ktoré nám nevyhovujú. Ale často v dospelosti zistíme, že ich pri našich partneroch či výchove tiež opakujeme… A nevieme si pomôcť.

Rodíme sa sem na genetickom základe oboch našich rodičov a nemôžeme ho obísť – len pochopiť, spracovať a preliečiť. Až potom je možné ho vymeniť za iný program a pohnúť sa vpred. Tak sa tu všetci máme pre našu skúsenosť a poučenie popasovať s našimi zdedenými „darmi“ od predkov a zdokonaliť ich na našej vlastnej ceste. To patrí do tejto pozemskej hry inkarnácií na túto planétu… voláme to evolúcia. A povieme si aj o vzťahoch s našimi deťmi a kedy ich naša pomoc blokuje vo vlastnom dozrievaní…

Ovládnite svoj vnútorný magnetizmus príťažlivosti a nepriťahujte si viac neželané veci do života + meditácia

O prednáške: Prečo často s našimi novými partnermi prežívame po čase zamilovanosti tie isté problémy, pred ktorými sme ušli z predošlého vzťahu? Aj vám sa stále deje, že sa vaše vzťahy pomerne rýchlo zmenia z veľkej zamilovanosti na nespokojnosť? Aj vaši partneri po čase už nie sú už takí, kým boli na začiatku a vy nechápete, prečo sa tak zmenili a máte tendencie ich za to kritizovať či odsudzovať? Určite to prestanete robiť, ak na prednáške pochopíte, že to z nich vyťahujete vy sami svojimi vlastnými energiami…

Všetko, voči čomu v živote kladieme odpor, pred čím utekáme, čo nám spôsobuje bolesť až rôzne traumy – sa z nášho vnútorného sveta už nedá niekam preč vytesniť. Ostáva to v našej DNA a v podvedomí naukladané a tvorí to náš vnútorný neraz aj nechcený magnetizmus príťažlivosti, ktorý nám to dokola priťahuje späť na lepšie spracovanie, až pokým situácie a ľudí správne nepochopíme, nepreliečime a nepreprogramujeme. 

O lektorke: lektorka, terapeutka, koučka a publicistka má svoje centrum sebarozvoja PYRAMIDA OSOBNOSTI v Bratislave, s ktorým pôsobí už 17. rok. Má široký celistvý  záber formou komplexnej dlhodobejšej školy sebarozvoja. Terapeuticky sa  zameriava  na prácu s tieňmi, nespracovanými stopami bolestí a zranení v nás, karmou a spracovávaniu záznamov uložených v DNA. Jej terapeutické a poradenské postupy sa dá prakticky doučiť na rôznych  kurzoch, seminároch, workshopoch a dovolenkách pri mori a svoju vnútornú transformáciu môžete dolaďovať formou jej relaxačno-meditačných a terapeutických CD a vzdelávacích videách sebarozvoj-online. Viac o lektorke: www.pyramidaosobnosti.sk

Mgr. Michelle Mattieligh

prednášajúca

Mgr. Michelle Mattieligh

Lektorka, terapeutka, koučka a publicistka. „Zmysluplný a hodnotný život prežijeme, keď si uvedomíme, že treba žiť tu a teraz – v jedinej skutočnej prítomnosti

Michal ANDREJCO

prednášajúci

Michal ANDREJCO

Je akreditovaným koučom, miluje komplexné výzvy v podnikaní, ľudí ktorí sa neboja byť sami sebou a sebareflexie zároveň, jednoduchosť, priamosť, dobre vychladené pivo, rýchlu jazdu na snowboarde a v neposlednom rade svoju rodinu – má skvelú manželku a 3 deti. V roku 2015 získal ocenenie Ministerstva hospodárstva SR za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

Kľúčová rola emócií v celkovom zdraví a pohľad zakladateľa kliniky celostnej medicíny

O prednáške:

 • Osobný príbeh autora
 • Náhly životný zlom
 • Prepojenosť telo – myseľ – emócie
 • Model vnímania
 • Placebo a Nocebo efekt
 • Ako fungujú emócie ako regulačný systém v tele?
 • Emocionálna mapa tela
 • Ako je to s génmi, baktériami a vírusmi?
 • 6 základných tipov na zdravý a naplnený život
 • Emocionálna otvorenosť
 • Autorova osobná životná mantra

Cesta k prameňu poznania

O prednáške a autorovi: Inšpiratívna beseda s Danielom Krupaji Máčovským, ktorý sa po životnej ceste vrcholového športovca, farmára, riaditeľa banky, komunálneho politika a podnikateľa, vydal hľadať zmysel života do ďalekých Himalájí. To, čo nenašiel nikde na svete, hlboko v mori, či vo vzduchu pri zoskoku padákom, ani v pyramídach, či v perejách divokých riek, našiel v jóge. Je jedným z mála učiteľov Atma Kriya jógy – jógy duše na svete. V súčasnosti je vyhľadávaným lektorom prednášok o fyzickom a duševnom očisťovaní sa, ochrane pred negatívnymi vplyvmi prostredia, pranajáme a jógovom spôsobe života.

Daniel K. Máčovský

prednášajúci

Daniel K. Máčovský

prednášajúci

Zuzana Hajabáčová

prednášajúca

Zuzana Hajabáčová

Zuzana Hajabáčová pracuje ako psychoterapeutka a sprevádza ľudí na ceste sebarozvoja už mnoho rokov. Je učiteľkou, lektorkou a inštruktorkou jogy, meditácií a má za sebou dlhoročné skúsenosti z vlastnej praxe a tiež z praxe svojich študentov a klientov. Svojim životom neustále inšpiruje ľudí, aby uskutočnili zmenu vo svojom živote a vykročili smerom k šťastiu, radosti, láske a spokojnosti.

Simply meditation

O prednáške: Simply Meditation je jednoduchý súbor techník, ktorý vám pomôže upokojiť myseľ, rozvinúť si vnútornú rovnováhu a prežívať viac lásky vo vašom živote a vzťahoch. Tieto jednoduché techniky môžu vytvoriť vyrovnaný stav mysle už pri 5 – 15 minútach cvičenia denne a podporia vašu fyzickú, mentálnu a emocionálnu pohodu. Je to ideálne pre začiatočníkov v meditácii alebo ľudí v strese z každodenného života.

Zuzana Hajabáčová pracuje ako psychoterapeutka a sprevádza ľudí na ceste sebarozvojom už mnoho rokov. Je učiteľkou, lektorkou a inštruktorkou jogy, meditácií a má za sebou dlhoročné skúsenosti z vlastnej praxe a tiež z praxe svojich študentov a klientov. Svojim životom neustále inšpiruje ľudí, aby uskutočnili zmenu vo svojom živote a vykročili smerom k šťastiu, radosti, láske a spokojnosti.

Tvárová gymnastika – Ako si zachovať mladosť a krásu do vysokého veku?

„Volám sa Iveta Štecová, som z Košíc, mám 44 rokov a som certifikovanou trénerkou tvárovej gymnastiky. V oblasti krásy a fitnes sa pohybujem 20 rokov. Tvárovej gymnastike sa aktívne venujem 11 rokov. Zdravie, cvičenie a správne stravovanie je mojou záľubou už dlhé roky, preto som sa rozhodla  pre štúdium na Health Academy Australia, kde študujem anti-age a výživové poradenstvo“.

Na prednáške TVÁROVÁ GYMNASTIKA si predstavíme jej základné princípy, vďaka ktorým môžeme omladnúť aj bez skalpela, injekcií či značkových krémov.

Iveta Štecová

prednášajúca

Iveta Štecová

propagátorka tvárovej gymnastiky, lektorka, vedie kurzy, publikuje na tému anti-age, venuje sa wellness a výživovému poradenstvu

Iveta Krajňáková

prednášajúca

Iveta Krajňáková

apikonzultantka
Zaoberá sa účinkami včelích produktov na ľudské zdravie od roku 2011.

Zdravie prilieta na krídlach včely.

O prednáške: Dávajú nám včely iba med? Čo je perga? Sú včelie produkty alergény? Čo je apiterapia? Akých zdravotných neduhov nás vedia zbaviť včelie produkty? Odpovede na tieto, no i mnohé iné otázky súvisiace s vplyvom včelích produktov na ľudské zdravie sa dozviete od jedinej slovenskej apikonzultantky s viac ako 5-ročnou praxou.

O lektorke: Iveta Krajňaková, apikonzultantka

Zaoberá sa účinkami včelích produktov na ľudské zdravie od roku 2011. V roku 2014 absolvovala kurz apiterapie v Perme (Rusko), v roku 2017 v Kyjeve (Ukrajina) a vo februári tohto roku aj v rumunskom Mereni-Contesti. Poskytuje apiterapeutické konzultácie, organizuje prednášky, šíri osvetu. V ostatných mesiacoch sa zaoberá aplikovaním včelích produktov deťom diagnostikovaných autizmom s veľmi pozitívnymi výsledkami.

Efektívny šatník

Praktický workshop, kde sa naučíte jednoduchú, funkčnú a univerzálnu metódu na vytvorenie zdravého základu vášho šatníka. Chaos v skrini vnáša chaos aj do vášho života. Pomocou uvedomelého výberu oblečenia si vnesiete viac pohody a jasnosti aj do iných oblastí vášho života.

Zdravé zvládanie plodnosti

Diskusia o tom, ako a čo ženské telo hovorí o svojej plodnosti a zdraví. Zoznámte sa s vysoko efektívnou metódou na vedomé a prirodzené vyhýbanie sa počatia, ako aj jeho dosahovanie.

O lektorke: „Som certifikovaná koučka štýlu a zároveň lektorka plodnosti. Oblečenie mám rada pre jeho praktický, estetický aj psychologický rozmer. Zdravý prístup k plodnosti vnímam od ranej dospelosti a profesionálne sa mu venujem už 13 rokov, odkedy som metódu CrMS ako prvá priniesla na Slovensko. Svoju vášeň pre krásu, zdravý životný štýl, rozvoj ľudskej osobnosti a vzdelávanie pretavujem do vedenia skupinových seminárov, osobných konzultácií, písania vzdelávacích ebookov a článkov na svojom blogu www.pimi.sk.“.

Michaela Pisoňová

prednášajúca

Michaela Pisoňová

Učím ľudí vyberať oblečenie, ktoré doplní ich osobnosť, skrášli
postavu a podporí ich v dosiahnutí snov

Daniela Maťuchová

prednášajúca

Daniela Maťuchová

Maťuchová poskytuje služby zrakového vzdelávania - pracuje ako učiteľ Batesovej metódy prirodzeného zlepšovania zraku bez okuliarov podľa amerického očného lekára Dr. Williama Batesa (1860-1931).

Zlepšenie zraku prirodzeným spôsobom

O prednáške: Sú ľudia, ktorí čítajú, používajú počítač a sledujú televíziu a predsa majú normálny zrak.
Nie je to len samotné čítanie, práca s počítačom či sledovanie televízie, čo zhoršuje zrak – ale aj osvojenie si nesprávnych zrakových návykov či psychoemocionálny stav človeka.
Zrakové vzdelávanie učí, ako používať zrak správne.

 • Je možné vidieť lepšie aj bez pomoci okuliarov?
 • Ako funguje zrakový aparát?
 • Čo zistil Dr. Bates pri svojich výskumoch?
 • Ako nám jeho zistenia môžu pomôcť?
 • Aký vplyv majú okuliare na naše oči?
 • Laserová operácia, áno či nie?
 • Komu je Batesova metóda určená?
 • Pri akých zrakových problémoch môže pomôcť?
 • Je možné udržať si dobrý zrak aj v pokročilom veku?

Na tieto, prípadne ďalšie vaše otázky, vám v rámci prednášky na tému prirodzeného zlepšovania zraku odpovie Ing. Daniela Maťuchová, učiteľ Batesovej metódy.

O lektorke: Ing. Daniela Maťuchová poskytuje služby zrakového vzdelávania – pracuje ako učiteľ Batesovej metódy prirodzeného zlepšovania zraku bez okuliarov podľa amerického očného lekára Dr. Williama Batesa (1860-1931).
K tejto metóde ju priviedli vážne problémy synčeka so zrakom. Venuje sa jej už takmer 8 rokov. Absolvovala štúdium na College of Vision Education v Anglicku, ktoré ukončila v marci 2013. Od mája 2013 je členom Bates Association for Vision Education – medzinárodnej asociácie združujúcej učiteľov Batesovej metódy.
Začiatkom roka 2014 založila v Banskej Bystrici Centrum ProVitalis, kde poskytuje služby zrakového vzdelávania. Aktuálne prednáša na Slovensku i v zahraničí.
Viac informácií: http://www.provitalis.sk/

Limbický odtlačok a materstvo. Ako byť dobrá matka a dobrý otec

O prednáške: Byť matkou a otcom v dnešnej dobe nie je jednoduché. Ako si s tým poradiť, ako sa zorientovať vo všetkom, čo je dôležité a podstatné pre vzťah s dieťaťom? Na tejto prednáške sa budeme venovať aj tomu, aký je dopad limbického zápisu na náš život a čo môže rodič urobiť pre ideálny limbický zápis svojho dieťaťa.

O lektorke: „Práci s ľuďmi, či už formou individuálnych sedení alebo  zážitkových seminárov sa venujem s  prestávkami na Slovensku, v Anglicku a v Čechách 14 rokov. Milujem prácu s energiou. Keď sa energia skupiny prečistí a dvíha. Keď všetko je možné a synergicky podporené každým z nás.Viesť semináre ma napĺňa, som obdarovaná nenaučiteľným talentom v transformatívnej práci a moja zodpovednosť rozvíjať tieto dary ma priviedla k seminárom. Má pre mňa obrovský význam takúto vysokú energiu spoluvytvárať,  šíriť a podporovať“.  Zuzana je expertkou na prepis Limbického zápisu. Viac o nej a jej práci na www.hozhoni.eu

Mgr.art Zuzana Hozhoni

prednášajúca

Mgr.art Zuzana Hozhoni

Práci s ľuďmi, či už formou individuálnych sedení alebo zážitkových seminárov sa venujem s prestávkami na Slovensku, v Anglicku a v Čechách 14 rokov.

MUDr. Renáta Gorthová

prednášajúca

MUDr. Renáta Gorthová

praktická lekárka

Tradične netradične o liečbe bežných ochorení v ambulancii praktického lekára

O prednáške:

 • tradične/netradične o príčinách a liečbe bežných ochorení – nádcha, chrípka, kašeľ, oslabená imunita
 • príčiny civilizačných ochorení 21. storočia
 • nárast potravinových intolerancií a plesňových ochorení
 • dlhodobé enviromentálne vplyvy a zmena životného štýlu ich vplyv na náš zdravotný stav
 • 100% prírodné kvapky Benedictus – ako vzdnikli a čím sú unikátne

Čínska medicína v každodennom živote

O prednáške: Téma prednášky bude zameraná na oblasť čínskej medicíny a jej prínos na naše zdravie v každodennom živote. Vysvetlíme si jednotlivé základné princípy a pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať ak chceme, aby naše zdravie bolo čo najviac podporované. Povieme si o základných substanciách – energii, krvi, esencii jing a telesných tekutinách – ako si udržať ich vitalitu prostredníctvom správne nadstavených zložiek, ktoré podporujú ich neustále dopĺňanie, obnovovanie.

Pozrieme sa aj na konštitučné energie a priblížime si ich vplyv na naše predispozičné vplyvy, ktoré dostáva každý z nás do vienka – myslia sa tým silné stránky, o ktoré sa môže človek v priebehu života oprieť, ale aj slabé stránky, na ktoré si musí dávať pozor a preventívne ich udržiavať v dobrej kondícii.

Téma bude zameraná aj prakticky, aby ste tieto múdrosti vedeli prakticky uchopiť a vniesť si ich do nášho každodenného života.

O lektorke: Diplomovaný praktik Tradičnej čínskej medicíny – absolventka 1.školy TČM v Prahe s prepojením na Univerzitu Tradičnej čínskej medicíny Guanming v Pekingu. Vyštudovala oba odbory: fytoterapia – 5 rokov a akupunktúra – 3 roky.
„Vo svojej praxi od roku 2002 využívam vedomosti nadobudnuté v týchto oboroch zo zameraním na rôzne ochorenia a oslabenia organizmu. V roku 2004 som založila 1. centrum Tradičnej čínskej medicíny v Banskobystrickom kraji, pod názvom „Tao cesta k zdraviu“ a školu „Alterna“, kde som viedla výuku TČM v rámci rôznych tém (Dietetika, Gynekológia, Psychika a emócie, Liečba rôznych ochorení a pod.)
Od roku 2007 som lektorkou na 1. škole Tradičnej čínskej medicíny v Prahe, kde vediem postgraduálne semináre v oblasti Dietetiky a výučbu žiakov TČM“.

Monika Kampošová

prednášajúca

Monika Kampošová

prednášajúca

Terézia Béresová

prednášajúca

Terézia Béresová

facilitátorka One Brain Metódy, terapeutka metódy Emočný kód a odborníčka na psychológiu energie človeka.

Ako si do života pritiahnuť blahobyt pomocou svojej energie a uvoľnenia podvedomých blokov

Na prednáške sa dozviete:
– ako naše emócie ovplyvňujú našu vibráciu a následne
ako naša vibrácia ovplyvňuje naše okolie
– jednoduché a efektívne tipy na zvýšenie vibrácie svojej energie
– naučíte sa ako a kde vznikajú naše bloky
– naučíte sa jednoduchú cestu ako odhaliť a uvoľniť svoje podvedomé bloky, ktoré Vám bránia dosiahnuť blahobyt v ktorejkoľvek oblasti
– tiež sa naučíte vytvoriť energetický obal, ktorý Vám bude priťahovať do života všetko dobré a bude Vás chrániť pred všetkým zlým

Na záver si urobíme aj 6 krokovú každodennú meditáciu na posunutie vášho vedomia a vibrácie k vytvoreniu si života podľa svojich najkrajších predstáv.

O lektorke:

Terézia Béresováfacilitátorka One Brain Metódy, terapeutka metódy Emočný kód a odborníčka na psychológiu energie človeka.Študuje a praktikuje psychológiu energie a jej vplyv na náš život, blahobyt a zdravie už približne 10 rokov. Mala to šťastie učiť sa od najväčších odborníkov sveta na energetickú medicínu, uvoľňovanie uviaznutých emócií a obnovenie rovnováhy celého nášho Ja. Urobila stovky sedení, na ktorých ľuďom pomáha obnoviť harmóniu, zdravie a blahobyt v ich živote uvoľnením podvedomých blokov a zharmonizovaním ich vlastnej životodárnej energie. Zažila počas svojej praxe množstvo “zázrakov“ vo všetkých oblastiach života a teraz prináša pár cenných tipov Vám. Napr. ako do života vniesť blahobyt zvýšením vibrácie svojej energie a uvoľnením negatívnych podvedomých blokov.

Doprajme svojmu telu očistu

Na prednáške vám priblížim prečo a kedy je vhodné dopriať našim orgánom čo najefektívnejšiu regeneráciu a dozviete sa praktické rady, čo nám pri očiste môže pomôcť a čo naopak uškodiť

O lektorke: Som mamou 4 detí  a dvoch vnúčat a v súčasnej dobe aj Zlatou riaditeľkou TianDe SK a majiteľkou úspešného e-shopu tiandekozmetika.sk. Po rokoch vzostupov a pádov, ktoré ma posilnili a veľa naučili, konečne žijem život podľa mojich predstáv a pomáham ženám i mužom ísť za svojimi snami a vybudovať si svoju slobodu a nezávislosť. Rada cestujem a cítim potrebu pomáhať ľudom, ktorí to potrebujú. Prednášam a organizujem workoshopy na rôzne témy v oblasti zdravia a krásy. Milujem svoju prácu, pretože mi umožňuje realizovať sa, plniť si svoje sny a pomáhať tam, kde je to žiadúce.

Zuzana Slovačková

prednášajúca

Zuzana Slovačková

Som mamou 4 detí a dvoch vnúčat a v súčasnej dobe aj Zlatou riaditeľkou TianDe SK a majiteľkou úspešného e-shopu tiandekozmetika.sk.

Matúš Svinčák

prednášajúci

Matúš Svinčák

prednášajúci

Mária Lomnická

prednášajúca

Mária Lomnická

prednášajúca

Ako zdravo sedieť (nielen) za počítačom (interaktívna beseda/workshop)

O prednáške: Ak je sedenie pre nás tak neprospešné, ako sa dá vydržať sedieť a stáť priemerne 6 až 8 hodín denne? Pozývame vás na diskusiu, kde si vysvetlíme zaujímavé súvislosti medzi telom a kancelárskym prostredím. Ukážeme, ako si nastaviť výšku stoličky, umiestnenie notebooku, či monitoru do správnej polohy. Naučíme vás zdravšie pozície tela a ako začleniť pohyb do dennej rutiny, aby ste sa cítili zdravo a fit.

O lektoroch: Matúš Svinčák už 10 rokov sa venuje práci s telom a cvičeniu na zdravom základe. Vedie workshopy a lekcie pre športovcov i nešportovcov. Zameriava sa na kvalitu pohybu a riešenie pohybových problémov .  Vnáša osvetu a praktický pohľad do témy zdravého obúvania, a vysvetľuje potrebné súvislosti k zdravej chôdzi i držaniu tela. V roku 2013 odložil topánky do skrine a chodí celoročne naboso, vďaka čomu vníma zdravú chôdzu a a chodidlo za úplný základ správneho držania tela.

Mária Mery Lomnická – kondičný tréner a pohybový kouč. Organizuje aktivity o vedoomom pohybe a triezvom pohľade na telo. Už štvrtým rokom pomáha skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela.

Vedie individuálne tréningy so zameraním na zdravšie držanie tela.

Dôležitosť pohybových zručností pre úspech v škole a živote

O prednáške: Dobré výkony v škole a vôbec prosperovanie v osobnom živote súvisia s motorickým vývinom dieťaťa viac, než by ste očakávali. Telo nie je držiak na hlavu. Telesný vývin úzko súvisí s takými schopnosťami, ako sú udržanie pozornosti, plynulé čítanie, správna artikulácia, počty alebo regulácia emócií. Spočiatku sa dieťa vyvíja podľa presného pohybového harmonogramu. Vedeli ste, že používanie lehátka alebo chodítka úspešne sabotuje tento harmonogram? Dostatok fyzického pohybu a rozvoj motorických zručností nie sú potrebné len ako prevencia obezity, ale sú významnou ingredienciou rozvoja poznávacích schopností a úspechu dieťaťa v škole aj v živote.

O lektorke: Po skončení vysokej školy som niekoľko rokov učila na základnej škole v Žiari nad Hronom. Potom som získala magisterský titul zo psychológie. Neskôr som pracovala v škole v Kremnici, kde sa spolu vzdelávajú žiaci poruchami sluchu a žiaci s poruchami učenia a pozornosti na kombinovaný úväzok ako školská a poradenská psychologička a učiteľka angličtiny. Mám skúsenosti s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami od predškolského veku až po dospelosť. Niekoľko rokov som pracovala s onkologickými pacientmi a viedla skupiny osobnostného rastu. Navštevujem dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Klientom centrovanom prístupe (PCA).  Patrím medzi aktívnych členov Inštitútu psychoterapie a socioterapie, pravidelne prednášam a publikujem. Absolvovala som tréning Johansenovej individualizovanej auditívnej stimulácie (JIAS) a som INPP certifikovaný odborník a koordinátorka INPP Slovensko a Česko. V súčasnosti pracujem v súkromnej praxi, kde poskytujem psychologické služby a prioritne sa venujem terapii detí s vývinovým oneskorením a vývinovými poruchami a socioterapii.

Mgr. et Mgr. Viera Lutherová

prednášajúca

Mgr. et Mgr. Viera Lutherová

Niekoľko rokov som pracovala s onkologickými pacientmi a viedla skupiny osobnostného rastu. Navštevujem dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Klientom centrovanom prístupe (PCA).

Tami

prednášajúca

Tami

prednášajúca

Prednáška: MATERSKÁ – ČAS NA PLNENIE SI SNOV

Životný príbeh mladej mamy, ktorá sa napriek rôznym životným prekážkam rozhodla brať svoje sny vážne a napĺňať ich. Tami je spoluzakladateľkou inšpiratívneho vydavateľstva InspiraPublishing, prekladateľka, autorka projektu ,,English for breakfast“, autorka knihy Mamou po 30, organizátorka networkingových stretnutí pre ženy a mamy ,,Brunch s Tami pre mamy“ a výkonná členka tímu ,,Čo dokáže mama“.

O prednáške: “Materská je to správne obdobie na plnenie snov. S mojim turbulentným životným príbehom presahujúcim hranice Slovenska sa rada podelím a inšpirujem práve teba, aby si vyšla z tieňa svojich očakávaní a odvážila sa realizovať svoje sny. Čo ma naučili zlyhanie, neprijatie a chyby? Ako sa formuje sila, odhodlanosť a vďačnosť? Ako nájsť balans medzi materskou, ženskou, partnerskou a sebarealizačnou oblasťou života? Môj príbeh sebapoznávania a sebarozvoja cez materstvo servírujem práve pre TEBA. Nezmeškaj, bude to chuťovka!“

Joga pre zdravý chrbát

O prednáške (ukážke jogy): Joga vôbec neznamená komplikovať alebo ,,akrobatizovať“ telo v asánach a už vôbec nie je dôležité byť ohybný. Hlavné je mať chuť niečo zmeniť a zobudiť si chrbticu. Pravidelné cvičenie jogy ti predovšetkým zlepší flexibilitu chrbtice a mysle. Základom šťastného života je totiž zdravý chrbát a spokojná myseľ. Príď ochutnať hodinu jogy s Deni Ha zameranú práve na oživenie chrbtice – stromu nášho života a objavenie sily dychu. Táto hodina jogy je vhodná pre všetkých, nielen pre tých, ktorí majú chuť vnútorne rásť.

O lektorke: Deni Ha

Joge sa venuje od roku 2011, niekoľko rokov ju praktizovala v rôznych krajinách v zahraničí, až napokon sa vrátila domov, kde v Banskej Bystrici otvorila jogové štúdio Joga Srdcom. Joga jej zmenila život v lepší a baví ju túto premenu pozorovať aj u ostatných, pomáhať im na ceste k sebarealizácii. Viac sa dočítaš na jej osobnej webstránke www.deniyoga.sk alebo sa zastav osobne sa spoznať na podložke v štúdiu www.jogasrdcom.sk

Deni Ha

prednášajúca

Deni Ha

Joge sa venuje od roku 2011, niekoľko rokov ju praktizovala v rôznych krajinách v zahraničí, až napokon sa vrátila domov, kde v Banskej Bystrici otvorila jogové štúdio Joga Srdcom.

Rastislav Hriňák

prednášajúci

Rastislav Hriňák

„Dotkneme“ sa zvukov, tónov, frekvencií a rezonancií rôznych muzikoterapeutických nástrojov a precítime si ich účinok srdcom, sluchom aj dotykom.

Muzikoterapia pre radosť a zdravie (prednáška s koncertom)

„Dotkneme“ sa zvukov, tónov, frekvencií a rezonancií rôznych muzikoterapeutických nástrojov a precítime si ich účinok srdcom, sluchom aj dotykom.

Viesť vás bude Rastislav Hriňák, nadšenec terapeutických metód pomocou frekvencií a zvukov, študoval semináre muzikoterapie a školu frekvenčnej hĺbkovej bunkovej muzikoterapie s ladičkami.

Sladký život. S cukrom či bez (interaktívny workshop)

Sladkosti sú, boli, aj budú asi najobľúbenejšou a zároveň najkontroverznejšou súčasťou stravy detí a dospelých. Dobrá sladkosť poteší telo aj ducha a je málo takých, čo si sladké nedoprajú ani výnimočne. Čo však robiť, keď nám cukrovinky začnú ,,prerastať cez hlavu“? Keď vnútorný hlások či vaše dieťa neodbytne a dennodenne piští ,,daj mi niečo sladké“? Vo svete plnom sladkých lákadiel je ťažké odolať.

Na našom workshope sa dozviete a naučíte:

– či naozaj a prečo sú sladkosti pre naše zdravie nebezpečné
– ako sa zbaviť závislosti na cukre
– ako zdravo uspokojiť sladké chúťky

Bonus: spoločne pripravíme jednoduché výborné zdravé maškrty pre malých aj veľkých

O lektorke:  „Mám vyštudovanú psychológiu, absolvovala som 5-mesačný kurz základov tradičnej čínskej medicíny, praktický kurz stravovania podľa piatich elementov, školenia k problematike potravinových intolerancií a psychosomatiky. 
Zdravej výžive sa profesionálne venujem posledných 10 rokov. Aktívne som pôsobila v niekoľkých projektoch týkajúcich sa zdravia a zdravej výživy, z toho 2 veľké projekty podporované Európskou komisiou, trvajúce niekoľko rokov (Viac chuti a We love eating). Prednášala som pre rôzne komunity od žiakov základných škôl, cez tehotné ženy až po seniorov.
Prednášanie ma baví. Kontakt s publikom, otázky, zvedavé, skeptické, prekvapené a potom spokojné pohľady, zábava… Napriek množstvu dostupných informácií (alebo možno práve vďaka tomu) je stále dôležité hovoriť o tom, ako sa stravovať a nestravovať, aby sme sa cítili a mali dobre“.

Mgr. Ivana Hrbáľová

prednášajúca

Mgr. Ivana Hrbáľová

Mám vyštudovanú psychológiu, absolvovala som 5-mesačný kurz základov tradičnej čínskej medicíny, praktický kurz stravovania podľa piatich elementov, školenia k problematike potravinových intolerancií a psychosomatiky

Eva Babiaková

prednášajúca

Eva Babiaková

Viac ako 12 rokov sa popri profesii v personalistike venujem konstelačným a šamanským technikám.

Systemické konštelácie a Pohyby duše (workshop)

O workshope: Zážitková technika, ktorú priniesol do našich podmienok Bert Hellinger, inšpirovaný technikami afrického kmeňa Zulu. 
Konštelácie nám ukazujú vzájomne súvislosti a závislosti jednotlivých prvkov systému. Pochopením vzťahov, uznaním miesta pre každý jeden prvok sa oslobodzujeme od preberania bremena, ktoré k nám v skutočnosti nepatrí. Nachádzame svoje jedinečné miesto pre život. Pri Pohyboch duše sa cez intuitívny pohyb tela dostávame k informáciám, ktoré už neprebiehajú na logickej úrovni. Otvárame to, čo je potrebné z nášho tela uvoľniť a pustiť.  Po precítení skrytých zapletení a popretých príbehov sa dostávame do kontaktu s vlastnou esenciou. Stojíme na brehu nového začiatku – kde sami vytvárame svoj život. 

Pokiaľ  vnímate, že je na čase vystúpiť zo starých vzorcov a chcete nájsť dôveru vo vlastné smerovanie, tento workshop je určený práve pre Vás.

O lektorke:
 Viac ako 12 rokov sa popri profesii v personalistike venujem konstelačným a šamanským technikám. Spoznávam inteligenciu vlastného tela, cez pozornosť a intuitívny pohyb púšťam staré bolesti a vzorce, otváram v sebe priestor pre prúdenie životnej energie – priestor pre život. 
Ponúkam individuálne sedenia, skupinové semináre a pre spoločnosti organizačné konštelácie. 

Urobme svet lepším miestom

O prednáške: Radi by sme vám predstavili metódu, ktorá nie je jogou, ezoterikou či inou formou mystického umenia z oblasti viery a sugescie. Chceme predstaviť metódu, ktorá preukázala svoje opodstatnenie pre praktický život a dnes sa stáva stále viac predmetom záujmu ľudí skôr v pracovnej oblasti ako v oblasti záujmových zoskupení. Korene tejto metódy siahajú po meditácii a načierajú hlboko do ľudskej podstaty, jej výsledky sú však už dnes merateľné a dokazujú svoj prospech v každodennom živote.
Väčšinu nášho času trávime v práci alebo v pracovnom kolektíve, preto sa táto technika zameriava na zlepšenie kvality pracovného kolektívu. Tieto techniky je tiež možno použiť aj v iných oblastiach lebo metóda je skutočne univerzálna.

Medzinárodná výskumná sieť Center for evolutionary learning (CEL) Centrum pre evolučné vzdelávanie sa dlhodobo zaujíma fenoménom vzťahov či už medzi jednotlivcami na pracovisku, ale aj vzťahu sám k sebe v zmysle rozvoja vlastnej osobnosti.

Prednáška bude spojená s praktickou meditáciou , ktorá štartuje vnútornú energiu a pripravuje nás na nový evolučný skok.

O lektorovi: Ing. Jozef Škurla sa venuje metóde spontánnej meditácie, na ktorej je postavená technika CEL od roku 1992. V roku 2012 získal certifikát pre vedenie kurzov CEL zameraných na stres manažment.

Ing. Jozef Škurla

prednášajúci

Ing. Jozef Škurla

Ing. Jozef Škurla sa venuje metóde spontánnej meditácie, na ktorej je postavená technika CEL od roku 1992. V roku 2012 získal certifikát pre vedenie kurzov CEL zameraných na stres manažment.

PhDr. Miriam Látečková

prednášajúca

PhDr. Miriam Látečková

Bylinkárka Miriam Latečková, zaoberá sa zberom a spracovaním bylín. Ich využitím pri výrobe domácich receptov, prírodnych liečiv a natur kozmetiky

Rozprávanie o bylinkách a ich využití v alternatívnej medicíne a prírodnej kozmetike.

Praktický workshop, kde si ukážeme ako si vyrobiť našu pravú domácu prírodnú lekárničku a čo by medzi bylinkami doma nemalo chýbať.

O lektorke: Bylinkárka Miriam Latečková, zaoberá sa zberom a spracovaním bylín. Ich využitím pri výrobe domácich receptov, prírodnych liečiv a natur kozmetiky. Autorka knihy Bylinky z babičkinej záhrady (www.babickinebylinky.sk), organizátorka detoxikačných pobytov (www.detoxpobyt.sk), zakladateľka portálu www.babickinazahrada.sk

Sebapoznaním sa zušľachťujeme k lepšiemu

Vediem seba i druhých k sebapoznaniu, aby človek v sebe našiel silu, ktorá vytvára vnútorný pokoj potrebný k tomu, aby dokázal viesť sám seba a menej podliehal vonkajším okolnostiam. Podnecujem ľudí k morálnemu obratu, aktívnemu a zodpovednému prístupu k životu a vytvoreniu tak novej zdravšej kultúry. Mojim cieľom je prebudiť u nich sebadôveru a silu, nech dokážu kormidlovať loď svojho života pevne a isto tak, aby sa stali kvalitnou osobnosťou po stránke ľudskej a morálnej. Osobnosti takej, ktorej duševné kvality neskôr môže nasmerovať k poznaniu duchovnej podstaty svojej osobnosti a takto sa stali pevnými a odolnými, a nenechali sa manipulovať hmotou a zvonka ovládať.

O lektorke: Ing. Nikoleta Zsigóová pôsobí ako jediný vyškolený a certifikovaný Aura Imaging špecialista na Slovensku od roku 2004. V rámci svojej firmy AuraFoto.sk prevádzkuje lektorskú a terapeutickú činnosť zameranú na poradenské, konzultačné, tréningové a koučovacie služby v oblasti rozvoja osobnosti a zdravého životného štýlu. Okrem individuálnych konzultácií organizuje aj kurzy so zameraním prispieť k harmonizácii intelektuálneho a citového života človeka, a tým posilneniu jeho vnútornej jednoty.

Ing. Nikoleta Zsigóová

prednášajúca

Ing. Nikoleta Zsigóová

pôsobí ako jediný vyškolený a certifikovaný Aura Imaging špecialista na Slovensku od roku 2004. V rámci svojej firmy AuraFoto.sk prevádzkuje lektorskú a terapeutickú činnosť zameranú na poradenské, konzultačné, tréningové a koučovacie služby

Ing. Monika Jakubeczová

prednášajúca

Ing. Monika Jakubeczová

Autorka kníh o anjeloch, terapeutka, organizuje a vedie prednášky, besedy, semináre a workshopy na témy osobného rozvoja aj z oblasti IT

Transformácia tela a duše pomocou anjelov

Prednáška je skutočným príbehom ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. V jednom rozhodujúcom okamihu nastala zmena a príchodom anjelov sa jej život otočil o 180°. Vypočujte si jej osobný príbeh, ako sa to všetko udialo, ako z podnikateľského sveta prešla do harmonického a vyrovnaného života. Počas vstupu na festivale vám Monika predstaví praktický a jednoducho zapamätateľný spôsob ako sa postupne dostať k vyšším vibráciám, kde je možné s ľahkosťou komunikovať s anjelmi a svetelnými bytosťami.

Pripravte si svoje otázky, určite vás vyzve, aby ste ich položili. Na záver pre vás prevedie meditáciou, pri ktorej sa stretnete so svojim anjelom strážnym.

O lektorke: terapeutka, koučka, konzultantka, autorka kníh Prebudili ma anjeli a Život s anjelmi a autorka 9tich meditačných CD

Mala štyridsať rokov, keď sa jej radikálne zmenil život. Bez toho, že by hľadala Pravdu, či prosila Boha, anjeli jej vstúpili do života a zostali. Dnes ich odkazy odovzdáva, ich pomocou sprevádza ľudí na ceste odblokovávania deštruktívnych programov a pomáha im vo vlastnom uzdravení. Koučuje a pomáha ľuďom aj v životných otázkach. Monika napísala dve knihy s duchovnou tematikou: Prebudili ma anjeli a Život s anjelmi a vydala 9 meditačných CD (vedené meditácie). Dnes popri písaní svojej tretej knihy organizuje meditačné stretnutia, dni, či transformačné víkendy, koučuje, lieči a odovzdáva odkazy anjelov, pričom si dokázala udržať zdravú rovnováhu medzi duchovným a materiálnym životom.

Viac informácii na www.jakubeczova.sk a www.monikaj.sk

S úsmevom sa žije ľahšie

Jozef Banáš

slovenský spisovateľ

Jozef Banáš

slovenský spisovateľ

Praktické informácie

Koučingová zóna a Kreatívna zóna* – Oddychová zóna – Občerstvenie s Alandou

Miesto konania HARMÓNIA Festivalu v Banskej Bystrici:

Hotel Lux***, Nám. Slobody 2, Banská Bystrica

GPS:
N: 48° 44′ 8.706“
E: 19° 9′ 12.785“

5. ročník sa koná 11. a 12. mája 2018:

Piatok, 11.5.: 11.00 – 19.30 hod.
Sobota, 12.5.: 09.00 – 19.30 hod.

*Koučingová zóna: v piatok od 13.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 11.00 do 16.00 hod.

2 koučky Lívia Pastoreková a Marcela Václavková Konrádová – rôzne testy (test vyhorenia, testy osobnosti), koučovacie rozhovory

* Kreatívna zóna: enkaustika, automatická kresba – počas celého festivalu

techniky z drôtu, vlny, papiera (OZ Tvorivé Slovensko): v piatok a v sobotu od 14.00 do 18.00 hod.

TOMBOLA o 18 hodnotných cien bude vyhodnotená v sobotu 12.5. od 11.45 hod.