Program a prednášajúci

Harmonogram prednášok

Pavel „Hirax“ Baričák

 
 
 

Zuzana Hajabáčová

prednášajúca

Zuzana Hajabáčová

Zuzana Hajabáčová pracuje ako psychoterapeutka a sprevádza ľudí na ceste sebarozvoja už mnoho rokov. Je učiteľkou, lektorkou a inštruktorkou jogy, meditácií a má za sebou dlhoročné skúsenosti z vlastnej praxe a tiež z praxe svojich študentov a klientov. Svojim životom neustále inšpiruje ľudí, aby uskutočnili zmenu vo svojom živote a vykročili smerom k šťastiu, radosti, láske a spokojnosti.

Simply meditation

O prednáške: Simply Meditation je jednoduchý súbor techník, ktorý vám pomôže upokojiť myseľ, rozvinúť si vnútornú rovnováhu a prežívať viac lásky vo vašom živote a vzťahoch. Tieto jednoduché techniky môžu vytvoriť vyrovnaný stav mysle už pri 5 – 15 minútach cvičenia denne a podporia vašu fyzickú, mentálnu a emocionálnu pohodu. Je to ideálne pre začiatočníkov v meditácii alebo ľudí v strese z každodenného života.

Zuzana Hajabáčová pracuje ako psychoterapeutka a sprevádza ľudí na ceste sebarozvojom už mnoho rokov. Je učiteľkou, lektorkou a inštruktorkou jogy, meditácií a má za sebou dlhoročné skúsenosti z vlastnej praxe a tiež z praxe svojich študentov a klientov. Svojim životom neustále inšpiruje ľudí, aby uskutočnili zmenu vo svojom živote a vykročili smerom k šťastiu, radosti, láske a spokojnosti.

Tvárová gymnastika – Ako si zachovať mladosť a krásu do vysokého veku?

„Volám sa Iveta Štecová, som z Košíc, mám 44 rokov a som certifikovanou trénerkou tvárovej gymnastiky. V oblasti krásy a fitnes sa pohybujem 20 rokov. Tvárovej gymnastike sa aktívne venujem 11 rokov. Zdravie, cvičenie a správne stravovanie je mojou záľubou už dlhé roky, preto som sa rozhodla  pre štúdium na Health Academy Australia, kde študujem anti-age a výživové poradenstvo“.

Na prednáške TVÁROVÁ GYMNASTIKA si predstavíme jej základné princípy, vďaka ktorým môžeme omladnúť aj bez skalpela, injekcií či značkových krémov.

Iveta Štecová

prednášajúca

Iveta Štecová

propagátorka tvárovej gymnastiky, lektorka, vedie kurzy, publikuje na tému anti-age, venuje sa wellness a výživovému poradenstvu

Iveta Krajňáková

prednášajúca

Iveta Krajňáková

apikonzultantka
Zaoberá sa účinkami včelích produktov na ľudské zdravie od roku 2011.

Zdravie prilieta na krídlach včely.

O prednáške: Dávajú nám včely iba med? Čo je perga? Sú včelie produkty alergény? Čo je apiterapia? Akých zdravotných neduhov nás vedia zbaviť včelie produkty? Odpovede na tieto, no i mnohé iné otázky súvisiace s vplyvom včelích produktov na ľudské zdravie sa dozviete od jedinej slovenskej apikonzultantky s viac ako 5-ročnou praxou.

O lektorke: Iveta Krajňaková, apikonzultantka

Zaoberá sa účinkami včelích produktov na ľudské zdravie od roku 2011. V roku 2014 absolvovala kurz apiterapie v Perme (Rusko), v roku 2017 v Kyjeve (Ukrajina) a vo februári tohto roku aj v rumunskom Mereni-Contesti. Poskytuje apiterapeutické konzultácie, organizuje prednášky, šíri osvetu. V ostatných mesiacoch sa zaoberá aplikovaním včelích produktov deťom diagnostikovaných autizmom s veľmi pozitívnymi výsledkami.

Daniela Maťuchová

prednášajúca

Daniela Maťuchová

Maťuchová poskytuje služby zrakového vzdelávania - pracuje ako učiteľ Batesovej metódy prirodzeného zlepšovania zraku bez okuliarov podľa amerického očného lekára Dr. Williama Batesa (1860-1931).

Zlepšenie zraku prirodzeným spôsobom

O prednáške: Sú ľudia, ktorí čítajú, používajú počítač a sledujú televíziu a predsa majú normálny zrak.
Nie je to len samotné čítanie, práca s počítačom či sledovanie televízie, čo zhoršuje zrak – ale aj osvojenie si nesprávnych zrakových návykov či psychoemocionálny stav človeka.
Zrakové vzdelávanie učí, ako používať zrak správne.

  • Je možné vidieť lepšie aj bez pomoci okuliarov?
  • Ako funguje zrakový aparát?
  • Čo zistil Dr. Bates pri svojich výskumoch?
  • Ako nám jeho zistenia môžu pomôcť?
  • Aký vplyv majú okuliare na naše oči?
  • Laserová operácia, áno či nie?
  • Komu je Batesova metóda určená?
  • Pri akých zrakových problémoch môže pomôcť?
  • Je možné udržať si dobrý zrak aj v pokročilom veku?

Na tieto, prípadne ďalšie vaše otázky, vám v rámci prednášky na tému prirodzeného zlepšovania zraku odpovie Ing. Daniela Maťuchová, učiteľ Batesovej metódy.

O lektorke: Ing. Daniela Maťuchová poskytuje služby zrakového vzdelávania – pracuje ako učiteľ Batesovej metódy prirodzeného zlepšovania zraku bez okuliarov podľa amerického očného lekára Dr. Williama Batesa (1860-1931).
K tejto metóde ju priviedli vážne problémy synčeka so zrakom. Venuje sa jej už takmer 8 rokov. Absolvovala štúdium na College of Vision Education v Anglicku, ktoré ukončila v marci 2013. Od mája 2013 je členom Bates Association for Vision Education – medzinárodnej asociácie združujúcej učiteľov Batesovej metódy.
Začiatkom roka 2014 založila v Banskej Bystrici Centrum ProVitalis, kde poskytuje služby zrakového vzdelávania. Aktuálne prednáša na Slovensku i v zahraničí.
Viac informácií: http://www.provitalis.sk/

Limbický odtlačok a materstvo. Ako byť dobrá matka a dobrý otec

O prednáške: Byť matkou a otcom v dnešnej dobe nie je jednoduché. Ako si s tým poradiť, ako sa zorientovať vo všetkom, čo je dôležité a podstatné pre vzťah s dieťaťom? Na tejto prednáške sa budeme venovať aj tomu, aký je dopad limbického zápisu na náš život a čo môže rodič urobiť pre ideálny limbický zápis svojho dieťaťa.

O lektorke: „Práci s ľuďmi, či už formou individuálnych sedení alebo  zážitkových seminárov sa venujem s  prestávkami na Slovensku, v Anglicku a v Čechách 14 rokov. Milujem prácu s energiou. Keď sa energia skupiny prečistí a dvíha. Keď všetko je možné a synergicky podporené každým z nás.Viesť semináre ma napĺňa, som obdarovaná nenaučiteľným talentom v transformatívnej práci a moja zodpovednosť rozvíjať tieto dary ma priviedla k seminárom. Má pre mňa obrovský význam takúto vysokú energiu spoluvytvárať,  šíriť a podporovať“.  Zuzana je expertkou na prepis Limbického zápisu. Viac o nej a jej práci na www.hozhoni.eu

Mgr.art Zuzana Hozhoni

prednášajúca

Mgr.art Zuzana Hozhoni

Práci s ľuďmi, či už formou individuálnych sedení alebo zážitkových seminárov sa venujem s prestávkami na Slovensku, v Anglicku a v Čechách 14 rokov.

Čínska medicína v každodennom živote

O prednáške: Téma prednášky bude zameraná na oblasť čínskej medicíny a jej prínos na naše zdravie v každodennom živote. Vysvetlíme si jednotlivé základné princípy a pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať ak chceme, aby naše zdravie bolo čo najviac podporované. Povieme si o základných substanciách – energii, krvi, esencii jing a telesných tekutinách – ako si udržať ich vitalitu prostredníctvom správne nadstavených zložiek, ktoré podporujú ich neustále dopĺňanie, obnovovanie.

Pozrieme sa aj na konštitučné energie a priblížime si ich vplyv na naše predispozičné vplyvy, ktoré dostáva každý z nás do vienka – myslia sa tým silné stránky, o ktoré sa môže človek v priebehu života oprieť, ale aj slabé stránky, na ktoré si musí dávať pozor a preventívne ich udržiavať v dobrej kondícii.

Téma bude zameraná aj prakticky, aby ste tieto múdrosti vedeli prakticky uchopiť a vniesť si ich do nášho každodenného života.

O lektorke: Diplomovaný praktik Tradičnej čínskej medicíny – absolventka 1.školy TČM v Prahe s prepojením na Univerzitu Tradičnej čínskej medicíny Guanming v Pekingu. Vyštudovala oba odbory: fytoterapia – 5 rokov a akupunktúra – 3 roky.
„Vo svojej praxi od roku 2002 využívam vedomosti nadobudnuté v týchto oboroch zo zameraním na rôzne ochorenia a oslabenia organizmu. V roku 2004 som založila 1. centrum Tradičnej čínskej medicíny v Banskobystrickom kraji, pod názvom „Tao cesta k zdraviu“ a školu „Alterna“, kde som viedla výuku TČM v rámci rôznych tém (Dietetika, Gynekológia, Psychika a emócie, Liečba rôznych ochorení a pod.)
Od roku 2007 som lektorkou na 1. škole Tradičnej čínskej medicíny v Prahe, kde vediem postgraduálne semináre v oblasti Dietetiky a výučbu žiakov TČM“.

Monika Kampošová

prednášajúca

Monika Kampošová

prednášajúca

 

Najčastejšie mýty a chyby v stravovaní

Na prednáške sa dozviete:
Vďaka mnohým novovznikajúcim výživovým smerom a „rýchlo kvaseným“ výživovým poradcom, vznikajú mnohé nutričné mýty a ľudia majú následne zmätok v tom, čo vlastne jesť. Potom zaradia tieto mýty do svojho denného života a transformujú ich na chyby v stravovaní, ktoré im častokrát ešte zdravotný stav zhoršia. Iba celostný prístup k výžive a ľudskému telu môže viesť k trvalému zdraviu a prevencii pred civilizačnými ochoreniami. V dnešnej dobe neexistuje jednotná strava pre všetkých ľudí a pre niekoho môže byť šalát liekom, no pre niekoho jedom. Na tejto prednáške si odhalíme práve tie najčastejšie omyly, ktorých sa bežne dopúšťame pri našej každodennej liečbe stravou.

O lektorke:

Monika BalkoMonika pôsobí ako výživová poradkyňa, inštruktorka jógy a ako terapeutka metódy Cesta. K zdravej strave ju dostali vlastné zdravotné problémy v období, keď jej lekári nevedeli pomôcť. Uvedomuje si nevyhnutnosť celostného prístupu k výžive a k zdraviu a tak pristupuje aj k svojim klientom. Pri práci využíva nadobudnuté vedomosti z čínskej medicíny, zo štúdia na americkej univerzite Cornell Univerzity, či zo študia rôznych výživových smerov, ako je makrobiotika, surová strava, stravovanie podľa krvných skupín, paleo výživa či iné. Všetky svoje vedomosti dnes odovzdáva ďalej. Prednáša, robí vlastné semináre a kurzy, publikuje články do rôznych časopisov, no hlavne pomáha jednotlivcom nájsť ich cestu k zdraviu a šťastiu.

Viac na www.cestapoznania.sk.

 

Postoj chvíľu-nadýchni sa života

O prednáške: Sám život sa začína nádychom. V dnešnej dobe vnímame dýchanie ako automatickú funkciu tela, ktorú si za bežných okolností
ani neuvedomujeme. Ukážeme vám ju v úplne inom svetle. Už nikdy viac nebudete brať dýchanie ako samozrejmosť, ale budete ho vnímať ako nový zmysel svojho života. Naučíte sa vedome pracovať so svojím dychom, čo vám pomôže zvládnuť akékoľvek životné situácie oveľa ľahšie. Nadýchnite sa života a naučte sa odbúrať každodenný stres.

O lektoroch: Tina Penxová – sprievodkyňa na ceste k zdravému vedomému dýchaniu: „Mojim poslaním je umožniť každému človeku žiť naplnený a zdravý život. Učím ľudí zdravo dýchať i to, ako si udržať zdravé držanie tela a pokojnú myseľ. K téme zdravého dýchania ma priniesla vlastná potreba !nadýchnuť sa do sýtosti“. Ako dieťa som bola liečená na bronchiálnu astmu, v neskoršom veku som prešla skúsenosťou panických záchvatov. Vďaka dychovým cvičeniam som dokázala prekonať astmu, vnútornú nerovnováhu a naučila som sa zvládať stres i zvýšiť svoju výkonnosť.

Dôležitosť pohybových zručností pre úspech v škole a živote

O prednáške: Dobré výkony v škole a vôbec prosperovanie v osobnom živote súvisia s motorickým vývinom dieťaťa viac, než by ste očakávali. Telo nie je držiak na hlavu. Telesný vývin úzko súvisí s takými schopnosťami, ako sú udržanie pozornosti, plynulé čítanie, správna artikulácia, počty alebo regulácia emócií. Spočiatku sa dieťa vyvíja podľa presného pohybového harmonogramu. Vedeli ste, že používanie lehátka alebo chodítka úspešne sabotuje tento harmonogram? Dostatok fyzického pohybu a rozvoj motorických zručností nie sú potrebné len ako prevencia obezity, ale sú významnou ingredienciou rozvoja poznávacích schopností a úspechu dieťaťa v škole aj v živote.

O lektorke: Po skončení vysokej školy som niekoľko rokov učila na základnej škole v Žiari nad Hronom. Potom som získala magisterský titul zo psychológie. Neskôr som pracovala v škole v Kremnici, kde sa spolu vzdelávajú žiaci poruchami sluchu a žiaci s poruchami učenia a pozornosti na kombinovaný úväzok ako školská a poradenská psychologička a učiteľka angličtiny. Mám skúsenosti s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami od predškolského veku až po dospelosť. Niekoľko rokov som pracovala s onkologickými pacientmi a viedla skupiny osobnostného rastu. Navštevujem dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Klientom centrovanom prístupe (PCA).  Patrím medzi aktívnych členov Inštitútu psychoterapie a socioterapie, pravidelne prednášam a publikujem. Absolvovala som tréning Johansenovej individualizovanej auditívnej stimulácie (JIAS) a som INPP certifikovaný odborník a koordinátorka INPP Slovensko a Česko. V súčasnosti pracujem v súkromnej praxi, kde poskytujem psychologické služby a prioritne sa venujem terapii detí s vývinovým oneskorením a vývinovými poruchami a socioterapii.

Mgr. et Mgr. Viera Lutherová

prednášajúca

Mgr. et Mgr. Viera Lutherová

Niekoľko rokov som pracovala s onkologickými pacientmi a viedla skupiny osobnostného rastu. Navštevujem dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Klientom centrovanom prístupe (PCA).

Tami

prednášajúca

Tami

prednášajúca

Prednáška: MATERSKÁ – ČAS NA PLNENIE SI SNOV

Životný príbeh mladej mamy, ktorá sa napriek rôznym životným prekážkam rozhodla brať svoje sny vážne a napĺňať ich. Tami je spoluzakladateľkou inšpiratívneho vydavateľstva InspiraPublishing, prekladateľka, autorka projektu ,,English for breakfast“, autorka knihy Mamou po 30, organizátorka networkingových stretnutí pre ženy a mamy ,,Brunch s Tami pre mamy“ a výkonná členka tímu ,,Čo dokáže mama“.

O prednáške: “Materská je to správne obdobie na plnenie snov. S mojim turbulentným životným príbehom presahujúcim hranice Slovenska sa rada podelím a inšpirujem práve teba, aby si vyšla z tieňa svojich očakávaní a odvážila sa realizovať svoje sny. Čo ma naučili zlyhanie, neprijatie a chyby? Ako sa formuje sila, odhodlanosť a vďačnosť? Ako nájsť balans medzi materskou, ženskou, partnerskou a sebarealizačnou oblasťou života? Môj príbeh sebapoznávania a sebarozvoja cez materstvo servírujem práve pre TEBA. Nezmeškaj, bude to chuťovka!“

Rastislav Hriňák

prednášajúci

Rastislav Hriňák

„Dotkneme“ sa zvukov, tónov, frekvencií a rezonancií rôznych muzikoterapeutických nástrojov a precítime si ich účinok srdcom, sluchom aj dotykom.

Muzikoterapia pre radosť a zdravie (prednáška s koncertom)

„Dotkneme“ sa zvukov, tónov, frekvencií a rezonancií rôznych muzikoterapeutických nástrojov a precítime si ich účinok srdcom, sluchom aj dotykom.

Viesť vás bude Rastislav Hriňák, nadšenec terapeutických metód pomocou frekvencií a zvukov, študoval semináre muzikoterapie a školu frekvenčnej hĺbkovej bunkovej muzikoterapie s ladičkami.

Ing. Monika Jakubeczová

prednášajúca

Ing. Monika Jakubeczová

Autorka kníh o anjeloch, terapeutka, organizuje a vedie prednášky, besedy, semináre a workshopy na témy osobného rozvoja aj z oblasti IT

Transformácia tela a duše pomocou anjelov

Prednáška je skutočným príbehom ženy, ktorá štyridsať rokov prežila bez Boha. V jednom rozhodujúcom okamihu nastala zmena a príchodom anjelov sa jej život otočil o 180°. Vypočujte si jej osobný príbeh, ako sa to všetko udialo, ako z podnikateľského sveta prešla do harmonického a vyrovnaného života. Počas vstupu na festivale vám Monika predstaví praktický a jednoducho zapamätateľný spôsob ako sa postupne dostať k vyšším vibráciám, kde je možné s ľahkosťou komunikovať s anjelmi a svetelnými bytosťami.

Pripravte si svoje otázky, určite vás vyzve, aby ste ich položili. Na záver pre vás prevedie meditáciou, pri ktorej sa stretnete so svojim anjelom strážnym.

O lektorke: terapeutka, koučka, konzultantka, autorka kníh Prebudili ma anjeli a Život s anjelmi a autorka 9tich meditačných CD

Mala štyridsať rokov, keď sa jej radikálne zmenil život. Bez toho, že by hľadala Pravdu, či prosila Boha, anjeli jej vstúpili do života a zostali. Dnes ich odkazy odovzdáva, ich pomocou sprevádza ľudí na ceste odblokovávania deštruktívnych programov a pomáha im vo vlastnom uzdravení. Koučuje a pomáha ľuďom aj v životných otázkach. Monika napísala dve knihy s duchovnou tematikou: Prebudili ma anjeli a Život s anjelmi a vydala 9 meditačných CD (vedené meditácie). Dnes popri písaní svojej tretej knihy organizuje meditačné stretnutia, dni, či transformačné víkendy, koučuje, lieči a odovzdáva odkazy anjelov, pričom si dokázala udržať zdravú rovnováhu medzi duchovným a materiálnym životom.

Viac informácii na www.jakubeczova.sk a www.monikaj.sk

S úsmevom sa žije ľahšie

Jozef Banáš

slovenský spisovateľ

Jozef Banáš

slovenský spisovateľ

Praktické informácie

Miesto konania HARMÓNIA Festivalu v Žiline:

Hotel Slovakia***, Antona Bernoláka 3231/A, Žilina

3. žilinský ročník sa koná 19. a 20. októbra 2018:

Piatok, 19.10.: 10.00 – 20.00 hod.
Sobota, 20.10.: 09.00 – 18.30 hod.

TOMBOLA o množstvo hodnotných cien bude vyhodnotená v sobotu 20.10. o 13.45 hod.